Voltcraft SL-5

Typ článků
Li-Ion
240 g

• Splnil moje očekávání.

Měl jsem tento produkt objednán 3 týdny předem u jiného internetového dodavatele, který jej inzeroval. Bohužel nedostál svému závazku co do lhůty dodání, takže jsem objednávku zrušil, i když byl cenově cca o 1/2 levnější.

Produkt je nenáročný na obsluhu, doba nabíjení mobilu krátká, nabití spotřebovalo 1/4 kapacity nabíječky.

Další zkušenosti až po delší době používání.

• , zakoupeno v Conrad

• Provoz je bezproblémový.
    • Očekával jsem při takové kapacitě větší výdrž.

Kdo jede na dovolenou, nebo někam mimo domov na delší cestu, vyplatí se mít nabíječku která není závislá jen na elektrické síti.

• lehká
    • velká kapacita interní baterie
    • rychlé nabíjení mobilu
    • malý výkon článku, je ale jasné, že v popisu je příkon jasně uveden, na běžné dobití mobilu (Samsung Galaxy S5) doporučuji příkon článku alespoň 5 W, při zatažené obloze i 10 W, či více.

Solární nabíječka je dobrá do nouzových podmínek, kdy telefon moc nepoužíváte a vybije se za den třeba jen o 1/3, v tom případě při plném celodenním osvětlení sluncem a nastavením více méně kolmo na sluneční paprsky, stíhá nabíječka článek dobíjet tak, že pak večer dobije onu 1/3 kapacitu baterie telefonu. Já používal telefon jako navigaci a i když jsem měl display prakticcky pořád vypnutý, telefon bylo potřeba nabít asi po 10 h činnosti. Nabíječka ze své interní baterie nabila telefon asi 2x, ale článek v nabíječce se dobije při vození na kole cca za 4-5 dnů (jasné oblohy), takže bohužel moc nestíhala. Jak už jsem psal v kolonce "proti", pro pohodové udržení mobilu v činnosti (k navigaci) bych volil řešení 2 batery packy o dostatečné kapacitě a solární článek alespoň 10 W, tedy cca 10 x výkonnější než je tento. Pokud ale telefon použijete jen na občasné zavolání, SMS, či třeba hodinu internetu denně, článek bude v létě v ČR patrně stačit mobil dobíjet.

Kapacita
6000 mAh
Solární
Typ článků
Li-Ion
240 g

SL-5 disponuje integrovaným Li-Pol akumulátorem s kapacitou 6000 mAh. Lze jej dobíjet prostřednictvím solárního článku, nebo přes microUSB konektor. Můžete si vybrat, zda budete akumulátor dobíjet přes den venku na slunci, nebo doma připojením k PC prostřednictvím USB. Ideální na outdoorové akce, jako nouzová rezerva, nebo prostě jen pro uložení energie. Kapacita 6000 mAh·Kompaktní a lehký·2 USB výstupy·Výkon solárního článku 230 mA SL-5 · 40cm kabel s microUSB · Pouzdro · Poutko na ruku ·

• Splnil moje očekávání.

Další zkušenosti až po delší době používání.

• , zakoupeno v Conrad

• Provoz je bezproblémový.
    • Očekával jsem při takové kapacitě větší výdrž.

• lehká
    • velká kapacita interní baterie
    • rychlé nabíjení mobilu

• , zakoupeno v Conrad

• Nejedná se o nevýhodu,ale o úvahu jaká bude životnost vestavěného akumulátoru a je-li jeho výměna vůbec možná.

Velmi výhodný produkt splňující to k čemu je určen.
    Zkušenost s používáním bezchybná.

• , zakoupeno v Conrad

• Fuguje snad jak se očekává.
    • Potřebuji mít nějaký zdroj nabíjení venku

Každá zásilka mě došla bez českého návodu a tudíš nemám důvod na nějakou komunikaci když ani z vaší starny není odezva na muj emai.